Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Dowiedz się więcej o szatersach.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Zwykle wybiera się klasyczne aranżacje, czyli firanki oraz zasłony, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w polskich domach

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters instaluje się najczęściej na oknach, jednak wspaniale sprawdzą się też na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie spotyka się nadal dość rzadko, ale każdy z nas na pewno kina czy ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Australii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj ciekawy wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają również zastosowanie. Za ich pomocą można regulować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada również uwydatnić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia linek, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać wystające żyłki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]