Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Skieruj się tutaj, aby kupić kontenery KP.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]