Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Cafessima - z najnowszą ofertą zapoznasz się na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Dzisiaj do większości popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]