Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Projektując aranżację domu, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach oraz w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii i Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać okiennice ozdobne shutters?

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba również podkreślić, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania sznurów, co posiadacze psotliwych zwierzaków lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]