Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie znajdziesz tu.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne zastosowanie

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie podejmuje się gości, a także przesiaduje się w nim sporą część dnia. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale jednocześnie wygodny. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego lekkie ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak również z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Poza tym takie okiennice tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest niezmiernie łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecka czy w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]