Meble z litego drewna – postaw na solidność i jakość

Zamów meble drewniane.

Żyjemy w czasie kiedy także w niewielkich miastach bez problemu można pokazać lokalizację rozpoznawalnych salonów meblowych. Ich asortyment jest nierzadko tak szeroki, że wchodząc do takiego sklepu można w kilka godzin zaplanować całe mieszkanie. Jednakże meble ze znanych sieciówek wykonywane jest często z prostych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Z rzadka są one tak solidne oraz ładne jak meble z drewna litego, opracowane przez specjalistów z zakładów stolarskich, a następnie wykonane z troską o najmniejszy detal.

Meble dębowe kosztują więcej, lecz będą służyć lata

Kupno mebli wytwarzanych w setkach tysięcy egzemplarzy z trudem można określić długofalową inwestycją. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą ujawniać wyraźne ślady zużycia: zawiasy się obluzują, okleina udająca drewno rozerwie się na rogach, a tył z chudej płyty pilśniowej szybko się wypaczą lub złamią. To nie meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w prawie że nienagannym stanie. Meble dębowe obecnie nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, lecz nie są tak rozchwytywane, dlatego że szybciej, łatwiej oraz taniej jest nam zrobić zakupy w marketach meblowych. Owszem, klient zwraca uwagę na to, iż meble z litego drewna z reguły kosztują odpowiednio więcej i, gdy wykonywane są na zlecenie, niekiedy oczekuje się na nie nawet kilka tygodni. Jednakże w zamian za to klient kupuje mebel gotowy przetrwać dekady, pod warunkiem, że się o niego dobrze zatroszczy. A utrzymanie w dobrej kondycji mebli dębowych wbrew pozorom nie wymaga szczególnego nakładu pracy.

Inne zalety wyrobów z drewna litego

Poza wysoką wytrzymałością wyroby z litego drewna posiadają także dużo innych walorów, które powodują, iż nieustannie są faworyzowane i polecane przez wziętych projektantów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o nieskomplikowanym wyglądzie nadają przestrzeni klasę. Meble z drewna wprowadzają przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym, a także podkreślają przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno rewelacyjnie pasuje do różnorodnych stylów aranżacyjnych, a więc szafa albo stolik kupiony do pokoju w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść po kilku latach w nowy, przykładowo industrialny wystrój. Co ciekawe, nawet jeśli ktoś zapomni o cyklicznej konserwacji mebli, wyroby z drewna litego w większości przypadków udaje się dość łatwo odświeżyć.

Siedziba firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]