Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Szukasz listw podłogowych? Wejdź na www.balticwood.pl.

Wydają się mało ważnym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]