Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz lampy solne.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dobierzemy je do wystroju wnętrza, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna jak linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o takich samych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo kuli bądź piramidy.

Co jest źródłem popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i łagodny, toteż zaleca się stosowanie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, gdyż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a duże bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]