Jeździsz na motorze? Poznaj przydatne akcesoria motocyklowe

Dowiedz się więcej o akcesoriach motocyklowych.

Podróż jednośladem to radość sama w sobie. Istnieją metody na to, aby jazda na motocyklu przynosiła znacznie więcej uciechy, a zarazem była wygodniejsza oraz bezpieczniejsza. Sprawią to pewne akcesoria, w które każdy kierowca powinien wyposażyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest spory i obejmuje zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i gadżety, które wpływają na estetykę motocykla. Omawiamy kilka najciekawszych i ogromnie praktycznych.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed mocnym pędem powietrza

Im większą rozwijamy prędkość, tym większy i mocniejszy strumień powietrza napiera na sylwetkę kierowcy. Łączy się to wieloma niewygodami. Ostry podmuch wiatru przyczynia się do intensywnego odczuwania zimna. Powietrze o dużej prędkości zwiększa też poziom hałasu docierający do kierowcy i sprawia, że na szybce kasku roztrzaskują się insekty, co zauważalnie obniża widoczność. Takim sytuacjom można tymczasem zapobiec instalując deflektor, który skieruje nurt powietrza w górę.

Pozostały użyteczny sprzęt motocyklowy

Praktyczny uchwyt dla pasażera

Kierowcy często oferujący innym podwózkę muszą zatroszczyć się o ich komfort i bezpieczeństwo. W takim wypadku niezastąpiony okaże się odpowiedni uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę aniżeli tylne rączki.

Crash pady i tank pady

Jazda na motorze niestety jest nieodłącznie powiązana z groźbą wypadku. Ostrożny i spokojny styl prowadzenia jednośladu dalece redukuje to ryzyko, ale nie niweluje go kompletnie. Poza ochroną samego kierowcy, powinno się zadbać też o zabezpieczenie motocykla. W tym pomogą tank pady oraz crash pady, innymi słowy małe moduły, które można zamocować na licznych częściach motocykla (np. na zbiorniku paliwa czy do przedniej i tylnej osi). Absorbują one znaczną część energii w czasie upadku, a jednocześnie zapobiegają ewentualnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]