Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Potrzebujesz bryczesów do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl.

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, wielu wyrzeczeń i dużych pokładów cierpliwości, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wykonany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje również uda i łydki. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]