Drewniane meble ogrodowe, które warto mieć w ogródku

Znajdź komplet ogrodowy drewniany na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Meble-ogrodowe/18.

Meble, które ustawiamy w domu powinny być komfortowe, ładne i solidne. Z kolei zupełnie inaczej patrzymy na meble do ogrodu. Na naszych działkach i w ogródkach dominują metalowo-plastikowe krzesła oraz stoliki. Jednakże nic tak świetnie nie harmonizuje się z głęboką zielenią naturalnego otoczenia jak klasyczne drewniane meble ogrodowe.

Nie zmieścisz w ogrodzie ławki czy stołu? Kup leżaki ogrodowe

Jeżeli posiadamy większą przestrzeń w ogrodzie radzimy urządzić ją tak, aby w ciepłe miesiące dało się wygodnie odpoczywać a także jeść na wolnym powietrzu. Podstawowym wyposażeniem działki czy ogrodu powinien być w związku z tym zestaw ogrodowy – spory stół razem z kompletem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeśli ogród jest na tyle rozległy, iż prowadzi przez niego parę ścieżek albo wykonany w nim został zakątek ze stawem, trzeba pomyśleć o postawieniu w tych punktach drewnianej ławki, na której można przycupnąć albo wręcz się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Niemniej jednak nawet jeśli brak miejsca na ustawienie rozbudowanego zestawu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na 2-3 leżaki ogrodowe, które w razie konieczności można rozłożyć, by cieszyć się kąpielą słoneczną.

Dlaczego warto kupić ogrodowe zestawy drewniane?

Meble z drewna są nadzwyczaj wytrzymałe, a zarazem rewelacyjnie prezentują się zarówno postawione na trawniku, jak i jako meble tarasowe czy balkonowe. Drewno akcentuje wiejski charakter przestrzeni, lecz nie świadczy to o tym, iż zestawy ogrodowe z drewna są banalne i brzydkie. Drewno pozwala na rozległą kastomizację. Meble można pomalować na przeróżne barwy korespondujące z indywidualną aranżacją przestrzeni. Łatwo też podkreślić ich naturalność – wystarczy po prostu zastosować dobrej jakości bejcę. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane meble ogrodowe wytrzymają lata, o ile ich posiadacz zadba o ich staranną konserwację. Jeśli meble będą cyklicznie impregnowane oraz olejowane zgodnie ze wskazówkami producenta, mróz czy wilgoć będą mieć śladowy wpływ na ich zużycie. I co zapewne najważniejsze dla osób troszczących się o przyrodę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, gdy mówimy o urządzaniu ogrodu. Nawet jeżeli po latach trzeba będzie je wyrzucić, są one odpadem biodegradowalnym o nikłym szkodliwym oddziaływaniu na środowisko.

Siedziba firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]