Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Kup ekologiczną żywność.

Od szybkiego rozkwitu przemysłu żywieniowego, który zaczął się w zeszłym stuleciu, wyroby jedzone przez nas każdego dnia zaczęto standardowo nasycać rozmaitymi substancjami wydłużającymi ich świeżość. Jednakże wraz z dojrzewającą świadomością odbiorców odnośnie tego, co jedzą i jak może to wpływać na ich zdrowie, ostatnimi czasy coraz częściej poszukują oni artykułów wytworzonych z żywności eko.

Żywność eko – niska zawartość azotynów, azotanów i metali ciężkich

Aby dany produkt trafiający na półki sklepowe w Polsce mógł tytułować się „ekologicznym”, musi sprostać kilku wytycznym. Żywność eko i przetwory z niej wytwarzane muszą uzyskać konkretne certyfikaty wydawane przez uprawnione do tego laboratoria. Nadrzędnym jednak atrybutem spożywczych artykułów ekologicznych jest to, że użyte do ich przyrządzenia warzywa oraz owoce hodowano z zachowaniem kluczowych zasad rolnictwa ekologicznego. To oznacza, iż rolnicy nie używali syntetycznych nawozów ani środków protekcji roślin, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać nie tylko na zdrowie ludzi, lecz które również szkodzą ekosystemowi. Niektóre bowiem nawozy zatruwają wody gruntowe bądź wywołują zasolenie gleby, a opryski pół syntetycznymi pestycydami często skutkują śmiercią pożytecznych pszczół. Z kolei ekologiczna uprawa sprawia, że warzywa i owoce cechują się wielokrotnie niższą zawartością metali ciężkich, azotynów oraz azotanów, a to znaczy, że mniej tych substancji przedostanie się do organizmu ich konsumentów.

Zamawiasz żywność eko? Czytaj szczegółowo informacje na etykiecie

Przetwory ekologiczne są poddawane nieustannej kontroli na wszystkich etapach produkcji, w tym także w trakcie przewozu oraz składowania. Co istotne, gdy produkt spełnia warunki, jego producent prócz typowych informacji między innymi o terminie przydatności do spożycia, wadze netto, kraju pochodzenia składników, wartościach odżywczych oraz temperaturze składowania, musi dodatkowo bezwzględnie podać numer ID jednostki certyfikującej niniejszy artykuł i umieścić logo produkcji ekologicznej UE, a więc białe gwiazdy ułożone w kształt liścia. Poszukując żywności ekologicznej wypada zatem czytać dokładnie etykiety wyrobów, a zamawiając je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy opublikował on na stronie informację o otrzymanych certyfikatach.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]