Belki na relingi – twój samochód może przewieźć więcej niz myślisz

Jeśli chcesz zamówić bagażnik na relingi, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]