Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Aparat do drenażu limfatycznego w domu kupisz na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – stymulacja przepływu limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym krążenie chłonki. Istnieje mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w likwidacji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i dość lekkie, zatem bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroba nowotworowa czy miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]