Antena SAT – co to takiego?

antena SAT, antena satelitarna

Zdecydowana część z nas posiada we własnym mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć interesujący serial bądź dokument w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez niektórych odbiorców w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj w przeważającej liczbie przypadków konsumenci wykorzystują jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych czynników pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest potrzebne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel antenowy.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]