Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Więcej szczegółów o antenie naziemnej.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również świetną odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]