Akcesoria dla numizmatyków – klasery na monety

Więcej o klaserze na banknoty na https://bit.ly/3wlkJSZ.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z szukania i kupna nowych egzemplarzy, ale też uczucie spełnienia z ich ewidencjonowania i oglądania. Pozyskane numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, dzięki którym wygodnie będzie można je oglądać, a równocześnie ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety i banknoty – duże ułatwienie przy szeregowaniu eksponatów

numizmatów mają obszerny wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, aczkolwiek najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze dlatego, iż pomagają w prosty sposób segregować numizmaty danego rodzaju. Trzeba pamiętać, iż wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupować je oddzielnie dobierając je do wielkości zbieranych monet lub banknotów. Swoboda wpinania i wypinania kart jest znacznym ułatwieniem przy porządkowaniu okazów wedle naszego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów czy uszkodzenia banknotów. Co więcej, posiadając mały zbiór, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych średnicach, należy tylko kupić strony z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż częstokroć wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi bądź książki, więc bez problemu schowamy je na regale przez spojrzeniem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze na banknoty i monety można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, by w kartach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować popularniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed działaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie lub te wybite z ze srebra i złota wypada wcześniej zabezpieczyć przez włożenie do przezroczystego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, jako że wielu producentów oferuje karty do klaserów, w które bez trudu można włożyć monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem bądź kapslem.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]