Stół do jadalni lub kuchni – nie zapomnij o nim przy urządzaniu domu!

Dalsze informacje o stołach dębowych.

Czy umieszczony w kuchni, w jadalni czy w przeznaczonej dla niego powierzchni loftu, stół zawsze pozostanie najistotniejszym meblem w domu. Wobec tego zamawiając stół powinno się zwrócić uwagę nie tylko na jego interesujący design, ale również jego jakość.

Stół w domu wzbudza pragnienie interakcji pomiędzy ludźmi

W salonie przebywamy przez większość wolnego czasu i tam także zazwyczaj się odprężamy, tymczasem to stół w kuchni jest prawdziwym centralnym miejscem w mieszkaniu. Chwile, które spędza się na wspólnym spożywaniu dań z najbliższymi, znamiennie przyczyniają się do zacieśnienia relacji rodzinnych oraz towarzyskich. Stół zbliża, jako że umożliwia bliski kontakt dużej ilości ludzi na mikroprzestrzeni, co w konsekwencji rozbudza potrzebę interakcji pomiędzy członkami rodziny. Wskazane jest zorganizować dom tak, aby uwzględnić w nim przestrzeń na rozstawienie stołu z dala m.in. od rozpraszającego uwagę telewizora. W ten sposób nie tylko powszednie posiłki, ale również spotkania urodzinowe bądź świąteczne pozwolą domownikom skoncentrować się na tym co w owej momencie jest istotne, a więc rozmowie z bliskimi i z przyjaciółmi. Wiele badań pokazuje na dodatek, iż posiłek przy stole pozwala wyuczyć zdrowe nawyki żywieniowe także u dzieci. Przy stole konsumujemy posiłki bez stresu czy pośpiechu, na co znaczny wpływ ma, rzecz jasna, interakcja z najbliższymi.

Nietuzinkowe wzornictwo i solidność – zalety nowoczesnych stołów z litego drewna

Stół do jadalni lub kuchni musi być wytrzymały. Będzie wszak codziennie wykorzystywany, nieraz nie tylko celem zjedzenia obiadu, ale również jako miejsce nauki, zrealizowania szybkich prac, do których potrzeba dużej płaskiej powierzchni czy po prostu rozrywki, np. gry w karty bądź w gry planszowe i układania puzzli z maluchami. Nowoczesne designerskie stoły rzemieślnicze od nagradzanych projektantów charakteryzują się nietuzinkowym designem, naturalnością surowców użytych do ich produkcji (między innymi drewno orzechowe i dębowe), jak również fenomenalną trwałością, których próżno szukać w ofercie popularnych salonów meblowych. Projektanci designerskich stołów mają w swojej ofercie dodatkowo stoły rozkładane, przydatne podczas doraźnych spotkań w większej gromadzie znajomych. Decydując się na kupno designerskiego stół mamy gwarancje, iż nabywamy stół, który nie zniszczy się przez lata. Dostajemy także sposobność jego personalizacji, a co za tym idzie dokładniejszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim planujemy zaaranżować wnętrze.

Siedziba firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]