Montaż drewnianych paneli podłogowych

panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]