Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Tu odnajdziesz szczegółowe wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych.

Na samopoczucie domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, a także separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]