Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Zamów regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]