Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Finger food catering - tutaj znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest trudne, jeśli mamy mnóstwo wolnego czasu na zakupy potrzebnych produktów, jak również następnie samodzielne przyrządzanie z nich apetycznych przekąsek dla gości zabawy. Wprawdzie nie każdy ma taką możliwość, lecz nie oznacza to też, iż powinno się odpuścić pomysł uczczenia ważnej rocznicy. W takim przypadku rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – poręczne porcje na “raz”

Catering kanapkowy, znany również jako finger food catering, to oferta kierowana głównie do firm, ale decydują się na nią regularnie również osoby prywatne i różnorodne instytucje organizujące gustowne spotkania. Polega ona na dostarczenie na bankiet potraw z gatunku finger food, innymi słowy niedużych przekąsek, które można spożyć na stojąco i nie korzystając ze widelca. Przy klasycznym cateringu finger food nie trzeba używać talerza – to dosłownie zakąska na “jeden gryz”. Finger food to z reguły tartoletki owocowe oraz warzywne, roladki czy też sandwicze. Ten typ cateringu świetnie sprawdza się na eventach, gdzie zależy nam na szerokiej interakcji zaproszonych gości. Umożliwia on uczestniczenie w nieskrępowanych pogawędkach, a przy tym nie ogranicza interakcji wyłącznie do gości usadzonych przy konkretnym stole.

Zalety cateringu kanapkowego?

Zlecenie przygotowania cateringu kanapkowego zewnętrznej firmie ma kilka zalet, które docenią zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się kłopotów z rozstawieniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia uczestników imprezy. Zakąski oraz ciepłe i zimne napoje leżą na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Jest to niezmiernie przydatne przede wszystkim w małych wnętrzach, w których ustawienie wystarczającej liczby stolików byłoby kłopotliwe. Catering przekąskowy momentalnie powoduje też, iż event ma mniej formalny, luźniejszy klimat. Trzeba podkreślić, iż menu z poręcznych przekąsek jest przeważnie tańsze niż wyszukane obiady, a zarazem daje więcej możliwości dobrania ich do gustów żywieniowych gości eventu. Co najistotniejsze, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć stanowiło największą przeszkodę przy planowaniu imprez firmowych.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]