Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Sala na komunie Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to najczęściej pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Stąd też rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Wynająć salę na komunię czy zorganizować obiad w domu?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy poczęstują krewnych we własnym domu czy nieodzowne będzie wynajęcie sali. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest z reguły opcją wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, stąd też często organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli pragniemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, trzeba rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ogłoszona data sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może okazać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym zalecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Kluczowe jest też to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem stały się również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, np. quada bądź zabawki-pistolety.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]