Pigmentacja brody – czasowy kamuflaż efektów łysienia

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących uzupełnianiu zarostu? Zajrzyj na microclinic.pl

Zarost od zawsze zestawiany był z męskością, a jego stan wiele ujawnia o jego właścicielu. Hodowanie bujnego zarostu znowu jest na czasie po wielu latach wskazywania gładkiej skóry jako wzorca urody u płci męskiej. To sprawia, że dla sporej grupy mężczyzn problemy z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem poważnych kompleksów. Można spróbować je stłumić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Powody wypadania włosów na twarzy

Podobnie jak każda część ciała również skóra twarzy narażona jest na utratę włosów. Zarost mocno przerzedzony albo z dostrzegalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia prezentuje się niezbyt schludnie i może prowadzić do utraty pewności siebie. Zwykle rzadka zarost to po prostu pokłosie cyklu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym skutkiem upływu lat. Lecz spadek poziomu hormonów androgennych często występuje gwałtownie również u mężczyzn w kwiecie wieku, co kończy się między innymi łysiejącą skórą twarzy. Gwałtowne wypadanie włosów to także częstokroć rezultat ich agresywnej pielęgnacji – niewłaściwe użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie zarostu w dobrej kondycji silny wpływ ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni zadbać o dietę bogatą między innymi w wapń, magnez i cynk, jak również witaminy z grupy B, witaminę E oraz A. Stres też przeszkadza w wyhodowaniu bujnej brody – włoski wypadają same, a niekiedy są bezwiednie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Mikropigmentacja zarostu – kropki z pigmentu, które udają odrośnięte włosy

Kompletne zgolenie brody jest najszybszą metodą na zatuszowanie problemów z jej wyhodowaniem. Jednakże nie każdy czuje się dobrze z gładką skórą twarzy albo pragnie nosić zarost, bo jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można zdecydować się transplantacje mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to nierzadko koszt sięgający co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu za pomocą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” punkciki z pigmentu udają delikatnie odrośnięte włoski, a odróżnienie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Mikropigmentacja brody tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem całkowitym lub plackowatym, pomaga optycznie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia zmianę linii zarostu. Należy jednakże mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się średnio 12 miesięcy.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]