Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice? Zajrzyj tu.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy ekspertom ds. rachunkowości, zyskamy pewność, że potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie cenami usług – podejrzanie niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]