Czym jest food pairing?

Skieruj się tutaj po więcej informacji o food pairing.

Chociaż przywykliśmy do tradycyjnych połączeń smaków, nie znaczy to, że zestawianie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka wcale się wykluczają, nie może dać interesujących i, co ważne, pysznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Największy wpływ na nasz smak miało naturalnie otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne, a także możliwość zakupu niedostępnych dotychczas w Polsce artykułów spożywczych. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi raczej już nie dziwi. Ci, którzy zasmakowali w takich niecodziennych fuzjach smakowych w wielu przypadkach inicjują własne eksperymenty i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej niezwykłych połączeń. Aby te jednak przyniosły pozytywne wyniki, trzeba wpierw wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – umiejętność zestawiania ze sobą smaków

Chcąc, aby nasze kulinarne poszukiwania rzeczywiście stały się przyczyną ekscytacji i umożliwiały odnalezienie nowych smakowych wrażeń, warto działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są wyłącznie wytycznymi, których należy przestrzegać, żeby smaki mieszają się w zgodną, aczkolwiek niezwykłą całość. Dobrze zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tą nazwą określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za zupełnie od siebie różne. Wszelkie zasady food pairingu są jednakże gruntownie przemyślane i poparte głęboką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości poszczególnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, ale też o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są instynkt oraz bujna fantazja, niemniej jednak to nie one okazują się najistotniejsze. O wiele bardziej jest istotna wiedza z zakresu zawartości najrozmaitszych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Toteż świetną decyzją będzie uczestnictwo w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – tym bardziej, że podzielenie się niezbędną wiedzą trwa z reguły kilka godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]