Do czego wykorzystuje się szalunki podczas budowy?

Szalunki Kraków kupisz na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Przeważnie wykorzystuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, aby nadać im właściwy kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przelotów na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych albo grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – większość inwestorów i wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do błyskawicznego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki bądź metalu, a także zestawiać 2 lub 3 materiały. Z reguły jednak stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, głowice ze stali bądź aluminium, łączniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy często zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wznieść pojedynczy obiekt i ekip, które zwykle świadczą inne usługi. Nabycie wszystkich modułów potrzebnych do złożenia szalunku byłoby zupełnie nieopłacalne . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]