Budowa domów drewnianych – nowoczesny dom z nutką tradycyjności

budowa domów drewnianych przeszklonych, budowa domów drewnianych przeszklonych

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także dużymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to teraz bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują również innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się pięknie, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]