Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Chcesz zamówić baseny? Wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia również ogród bądź halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]