Akcesoria szalunkowe – można zamówić je online

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]