Gdzie wybrać się na skitury?

Sprawdź informacje o skiturach.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie jedynie po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Wyczerpujące, lecz niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego wypoczynku w góralskiej chacie i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bez wątpienia Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]