Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Tutaj znajdziesz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zaplanować sobie tak, aby zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie doznali. Z myślą o takich osób biura turystyczne szykują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – doskonała szansa, żeby nabyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite regiony naszej ojczyzny oraz świata od kompletnie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych doświadczeń to również świetna okazja, żeby nabyć kolejne kwalifikacje, bo często wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania mechanizmów bezpiecznego zachowania się w określonym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba też dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – gdzie można się wybrać?

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu dadzą sobie rade też podczas wyprawy do Namibii bądź do Nepalu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]