Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Więcej szczegółów o magnetoterapia sprzęt uzyskasz tu.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]