Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korygowanie wad wzroku. Zdobądź więcej informacji.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować uciążliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – procedura mało inwazyjna i bezpieczna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się wysoką skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje doświadczona załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią technikę leczenia oraz skorygować wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, więc są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest metodą pomocną w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych oraz innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, np. ciałami obcymi w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]