Wisiorki srebrne

Chcesz zamówić srebrne zawieszki? Koniecznie odwiedź ten adres.

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.