Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Skieruj się na tę stronę.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta wymarzona przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Obdarowanie ukochanej pierścieniem to bardzo stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od owego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednakże surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru stuleci, natomiast duży przyrost ich popularności daje się spostrzec w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednakże możliwości dowolnego łączenia różnych kamieni oraz metali są ogromne. Poza diamentami stosuje się topaz, rubin czy tanzanit. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż mężczyzna powinien wydać na niego przynajmniej dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: wzoru, liczby karatów, użytego kamienia czy materiału, skutkiem tego każdy znajdzie piękny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem miłości oraz zaangażowania, zatem jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]