Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Zamów lampworki.

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane na własną rękę – surowiec topiono z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, stąd też określenie lampworki. Dziś także można zrobić je w domu, jednak bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania płomienia topnieje, a to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do jakich strojów zakładać?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]