Biżuteria z ametystami

ametysty, biżuteria z ametystami

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Kanadzie, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.