Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Piękne miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której ekspresowo znajdą hotele, motele i kempingi, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o zabytkach Małopolski dba również o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych ciekawych miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niezwykle przydatna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu naszym kraju.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego