Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Więcej informacji o Dolomity trekking.

Pasjonaci czynnego wypoczynku z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Oczywiście są one zachwycające, jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć ponownie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można podziwiać wspaniałe widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które podczas dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj strome stoki, wytyczono w nich również mnóstwo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści mający pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimę, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]