
Szukasz dobrej oferty trekkingu? Nie zwlekaj! Skieruj się tutaj.
Górskie wypady mają różne formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.
Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji
Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla osób z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.
Dokąd udać się na trekking?
Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o inne pasma Europy, dużym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.
Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]