Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po górskie szczyty to cel licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Podróżników zachęcają głównie znikające już lodowce, możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także niesamowite krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest także zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]