Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności sprawia również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]