Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wypraw? Nie czekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/wyprawy/.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]