Na czym polega kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje duża rzesza Polaków, którzy nie są w stanie wziąć kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki zazwyczaj mają odrębne zasady, na podstawie których przyznają kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednak ogólne warunki, wpływające na kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne trudności muszą przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy na rynku pracy działają od kilku lat i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się również emeryci. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także pracujące w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.