Mass collect i korzyści jakie przynosi

Zobacz, jak działa mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją potencjalnych pomyłek często przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla firm wystawiających około stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, także takiej, która co miesiąc wystawia około setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]