Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Online kantor znajdziesz pod tym linkiem.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskim banku – te pierwsze wciąż działają w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w błyskawicznie zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to mniejsze spready

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie komfort i ogromną autonomię w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Używają ich także osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.