Definicja złota inwestycyjnego i czy można kupić je online?

Potrzebujesz 1 grama złota? Koniecznie odwiedź ten adres.

Sporo martwimy się o przyszłość i o przygotowanie się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd na ogół dążymy do tego, by systematycznie odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednak to rozwiązanie jest coraz mniej rentowne – postępująca inflacja i słabe oprocentowanie lokat sprawiają, iż oszczędności nie przynoszą zysku, a nawet z czasem ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje więc to, że wzrasta popyt na inne metody inwestycji, w tym też gromadzenie złota inwestycyjnego.

Co o złocie inwestycyjnym mówi prawo w Polsce?

Inwestycja w kruszce polega na zakupie ich w momencie, kiedy ich wartość rynkowa jest niewysoka i zbyciu ich, jeżeli ta wartość wzrośnie. Ale należy podkreślić, iż nie każdy wyrób ze złota jest traktowany jako złoto lokacyjne, w związku z tym np. gromadzenie złotej biżuterii trudno nazwać lokatą w złoto. Polskie prawo, a głównie ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie określa co można nazywać złotem lokacyjnym. Zgodnie z aktualnej ustawy jest to głównie złoto próby nie mniejszej niż 0.995 w sztabkach bądź płytkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym przesłankom, aby zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane nie wcześniej niż w 1800 r. i co najistotniejsze – muszą być uznawane jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monet bulionowych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Przepisy definiują jeszcze jedną kategorię złota inwestycyjnego, czyli złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co oferują polscy sprzedawcy?

W asortymencie krajowych dystrybutorów złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można sztabki ze złota, jak i cenione na całym globie monety bulionowe z między innymi Chin i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zamówienia można składać także online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji. Nabyć można dodatkowo złoto w tak zwanych „combibarach” umożliwiających odłamanie, a potem zbycie pojedynczych sztabek złota.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]