Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać tak już niewielkie kwoty – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także stać się sposobem sfinansowania większych zakupów, ponieważ najczęściej jego maksymalna kwota to nawet sto tysięcy złotych, jednak osoby o największych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie pożyczyć nawet 500 000 złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym należy wiedzieć?

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, przez co pieniądze otrzymujemy najwyżej po paru dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go również osoby z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem okazują się zazwyczaj ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie będą więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.