Nauka malowania akwarelami – na kursie szybko to opanujesz

Nauka malowania akwarelami - dowiedz się więcej o ofercie na domin-krakow.pl.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym świetnym, żeby czuć z tego radość każdego dnia. Dla wielu jest to przecież wyłącznie hobby bądź droga do rozluźnienia się po trudnym dniu i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, należy postawić na kurs akwareli.

Kurs akwareli – nie tylko dla początkujących artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i banalnego do osiągnięcia, ale jest wynikiem mnóstwa czynników, o których początkujący artysta nie ma zwykle pojęcia. Znaczną rolę w samym procesie malowania ma również przypadek – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet twórcy od lat obeznani w tej technice w żadnym razie nie mogą być pewni tego, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak chcieli. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania i zyskać potrzebne elementarne informacje niezbędne do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych zajęć rzetelnie przybliżają specyfikę akwareli, różne techniki ich stosowania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasach powszechności internetu nietrudno wyszperać i obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej szkoleniu z umiejętności artystycznych nieodzowne są zalecenia, które kursanci słyszą od nauczycieli w trakcie malowania. Takie korekty pozwalają sprawniej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Co więcej nauka w zespole innych osób o analogicznych pasjach wytwarza przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w zachęcaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Udział w konstruktywnej analizie ilustracji innych kursantów, pomaga później we właściwej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]